„JESTEŚMY Z WAMI, NIEBIESKIMI MOTYLAMI!!!” - school website

„JESTEŚMY Z WAMI, NIEBIESKIMI MOTYLAMI!!!”

W dniach 9, 10 czerwca nasza szkoła przyjęła zaproszenie od Pani Renaty Stach ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi oraz nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Domaradzu do wzięcia udziału w akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach wyzwania #challengeniebieskiemotyle2021. Celem całego przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy o osobach z autyzmem i przekazanie iskierki przyjaźni dla nich i ich rodzin. Nasza szkoła jest solidarna z osobami dotkniętymi autyzmem i dlatego z zapałem zaangażowaliśmy się i podjęliśmy wyzwanie wykonując trzy zadania:
· stworzyliśmy dwie dekoracje tematyczne z napisem: ”Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami”,
· dzieci wykonały prace plastyczne odbijając na kartce pomalowane na niebiesko ręce,
a także malowały na niebiesko wycięte wcześniej motyle,
·  uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko,
·  napisaliśmy o akcji na Facebooku i stronie internetowej naszej szkoły.
    W ostatnich dniach wszyscy staliśmy się niebieskimi motylami pamiętając, że autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem mającym wpływ na postrzeganie świata i rozumienie relacji społecznych. Po więcej informacji na temat autyzmu odsyłamy do artykułu z naszej strony: http://sp2golcowa.domaradz.pl/-wiatowy-dzie---wiadomo-ci-autyzmu.html
    Serdecznie dziękujemy za nominację i zapraszamy do tej szczytnej inicjatywy kolejne szkoły:
· Panią Annę Piędel z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Groblach oraz
· Panią Annę Kowalik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzyżowicach
    Zapraszam wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.
    Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com - Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!