Środa Popielcowa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Środa Popielcowa

    Środa Popielcowa jest pierwszym dniem Wielkiego Postu. W tym czasie każdy chrześcijanin dokonuje refleksji własnego życia. Wstępem do wielkopostnej zadumy jest posypanie głów popiołem na znak pokuty. Nasi uczniowie, od klasy I do VIII, uczestniczyli
w uroczystej mszy świętej w Środę Popielcową. Wymowne słowa wypowiadane podczas obrzędu posypania głów popiołem: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” przypominają nam o kruchości ludzkiego życia i nieuchronnej śmierci.
     Naszych uczniów wychowujemy w duchu wartości chrześcijańskich i dbamy o ich wszechstronny rozwój. W tę misję i wizję szkoły wpisuje się składanie datków naszych uczniów w ramach akcji „Jałmużna wielkopostna”. Już po raz kolejny przeznaczona jest ona dla osób starszych i nosi hasło „Dar Juniora dla Seniora”. W myśl słów papieża Franciszka: „Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny”, jednoczymy się z osobami potrzebującymi i doświadczonymi przez życie. Zebrane datki przedstawiciele samorządu szkolnego składają w kościele w niedzielę Miłosierdzia Bożego.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego