Światowy Dzień książki i Praw Autorskich - school website

„W jakiej książce Ci do twarzy?”
    23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował akcję szkolną zatytułowaną ,,W jakiej książce Ci do twarzy?”. Zadaniem uczestników było tak zapozować do zdjęcia, aby stać się elementem ilustracji na okładce. W efekcie powstawało złudzenie, że fotografowana osoba (zwierzę lub przedmiot) stawała się częścią książki. Uczniowie podeszli z wielkim zaangażowaniem do tematu i nadesłali bardzo ciekawe zdjęcia, na których główną rolę grała książka.
    Celem zabawy była przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa, ale także rozwijanie pasji fotograficznej i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Zależy nam, aby książka towarzyszyła uczniom nie tylko na lekcjach, ale by sięgali po nią jako antidotum na nudę.
    A Tobie w jakiej książce jest do twarzy? Sprawdź, może w twojej biblioteczce kryją się ciekawe pozycje literackie, z którymi możesz sobie zrobić zdjęcie, a później je przeczytać.