Światowy Dzień Zespołu Downa - school website

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi !!!

W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki. Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej. Uczniowie z naszej szkoły solidaryzowali się z osobami z zespołem wad wrodzonych i założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Gest ten jest symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego. Kolorowe skarpetki  maja pokazywać, że dzieci i osoby dorosłe z Zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa. Symbol ten ma uświadamiać, że pomimo różnic osoby te są radosnymi i pełnymi życia ludźmi. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i bycie „innym” nie oznacza nic złego!