świetlik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

W dniu 14.03.2017r. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wzięli udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ,,Świetlik".

Jest to konkurs dla wszystkich uczniów ciekawych świata! „Świetlik” to eksperymenty w których można wykazać się kreatywnością i odkrywczością. To testy pełne zaskakujących pytań, w których można sprawdzić swoją wiedzę.

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Uczestnicy konkursu to:

1. Natalia Dytko, Julia Herbut, Jakub Suchorabski z klasy 4,

2. Paweł Kobiałka z klasy 5,

3. Maciej Wolanin, Paweł Tomoń z klasy 6.

Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.