11 listopada - school website

„Niepodległa, niepokorna, zawsze była, będzie, jest!”

11 listopada świętujemy 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dla wszystkich Polaków jest to niezwykle ważne święto. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, nie możemy spotkać się
na uroczystym apelu. Pamiętamy jednak o naszej historii i wszystkich poległych Polakach, którzy zginęli walcząc
w obronie odzyskania niepodległości.
    Uczniowie klasy czwartej napisali życzenia dla Ojczyzny z okazji Jej święta.

Kochana Ojczyzno!
    W dniu Twojego święta życzę Ci wszystkiego co najlepsze, pokoju, aby nie było sporów i kłótni. Wspaniałych Polaków, którzy będą Cię kochać i pamiętać o Twoich świętach. Życzę Ci, byś była piękna i wolna od zanieczyszczeń, abyś już na zawsze pozostała niepodległą Polską- naszą wspaniałą matką.
                                                                                                                        Madzia Herbut

Kochana Polsko!
    Z okazji Twojego święta życzę Ci, aby nigdy więcej nie było żadnych wojen na Twoim terenie, abyś nigdy nie zginęła z map Europy oraz aby Twój naród był zawsze dobry i szanował Cię. Bądź zawsze dumna i kochana przez wszystkich ludzi żyjących na Twojej ziemi.
Monika Leśniak

Kochana Polsko!
    Z okazji zbliżającego się Twojego święta Odzyskania Niepodległości chciałabym Ci życzyć zgody i pokoju w narodzie. Aby
w Polsce nie było wojen i cierpienia, by ludzie przestali strajkować i zaczęli żyć w zgodzie i jedności. Życzę Ci również, aby zniknęła choroba, która tak bardzo dotknęła Polaków. Kochana Ojczyzno bądź zawsze wolna i niepodległa!
Emilka Mazur

Moja najdroższa Ojczyzno!!!
    Z okazji 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, życzę Ci, abyś była na zawsze już wolna.  Aby polski język nigdy nie był nam zakazany. Życzę Ci, żebyś była najważniejsza dla wszystkich  Polaków. Aby pamięć i historia o Tobie były pielęgnowane przez kolejne pokolenia. Polsko, abyś pozostała w naszych sercach najcenniejszą, najdroższą i najukochańszą!
Patriotka Maja

DROGA OJCZYZNO!
    Życzę Ci pokoju, miłości oraz wspaniałych Polaków, którzy będą pamiętać o wszystkich świętach związanych z Tobą. Życzę Ci też, aby Twoi mieszkańcy Cię nie zaśmiecali oraz żeby byli mili wobec siebie. Życzę Ci również, aby nie było sporów i kłótni między nami. Żebyśmy zawsze byli uśmiechnięci, zdrowi, a bezdomni mieli gdzie mieszkać. Życzę, aby nikt nie znęcał się nad zwierzętami
i ludźmi.
Amelka Płoucha

MOJA OJCZYZNO!
    W dniu Twojego święta życzę Ci, żebyś zawsze była wolna i szczęśliwa.  Aby Polacy Cię kochali, szanowali godło, flagę i zawsze pamiętali o Twojej historii a zwłaszcza, żeby naród pamiętał o obywatelach, którzy oddali swoje życie w obronie Polski. Życzę Ci jedności i zgody wśród Rodaków, mądrych przywódców, którzy będą mieć za cel dobro Ojczyzny i ludzi w niej mieszkających. Dla Ciebie biją serca Polaków, niech Twoi mieszkańcy zawsze żyją w szczęściu i miłości.
Szymon Szerszeń

Droga Polsko, mój kochany kraju!
    Życzę Ci dożywotniej wolności. Abyś była tak wspaniała jak jesteś teraz, bez wojen, byś była bogata w swoje piękne widoki
i dobrodziejstwa.  Życzę wszystkim, abyś była domem, dla Rodaków wracających z innych krajów. Aby wracając do ojczyzny, czuli się jak w domu. Życzę Polsce, aby była zawsze piękna i bogata oraz niezależna od innych krajów. Chciałabym, aby Polska zawsze była niepodległa.  Kochana Polsko, jestem dumna z tego kraju, nie boję  się powiedzieć, że jestem Polką. Życzę, abyś była niepodległą Ojczyzną na kolejne 100 lat.
Daria Wójcik

Kochana Ojczyzno!
    Życzę Ci szczęścia, spokoju, szczęśliwego Narodu, dobrych stosunków z sąsiadami. Mniej zanieczyszczeń na Twej ziemi, abyś została z nami na wieki. Życzę bogatych zbiorów, porządnych obywateli, abyś zawsze pięła się w górę, nigdy nie upadła. Aby nikt nie najeżdżał na Ciebie z nienawiścią, a Twoi obywatele, zawsze uśmiechnięci, niech się kochają i szanują. Abyś zawsze była czysta i piękna jak teraz!
Sebastian Wójcik

Droga Ojczyzno!
    Z okazji Twojego święta - rocznicy Odzyskania Niepodległości - życzę Ci radości i żeby Polacy jak najdłużej wierzyli w Ciebie
i o Ciebie dbali.
Agnieszka Szczęsna

Kochana Ojczyzno!
    Chciałbym podziękować polskim żołnierzom za trud i poświęcenie, który włożyli w uratowanie naszego kraju. Dziękuję im za to, że musieli umrzeć, abyśmy my mogli żyć i mieszkać w pięknej Polsce.
Kacper Domaradzki