andrzejki - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

szkolne andrzejki

   Są w kalendarzu imieniny, o których każdy pamięta i każdy wie, kiedy one wypadają. Są to imieniny Andrzeja. Z patronem tego dnia związany jest zwyczaj andrzejek. Kim był Święty Andrzej? Najpierw był uczniem Jana Chrzciciela, a później poszedł za nauką głoszoną przez Jezusa i został apostołem. Warto pamiętać, że Święty Andrzej jest opiekunem małżeństw, orędownikiem zakochanych i z tego pewnie powodu panny kierowały do niego swoje wróżby andrzejkowe o szybkie zamążpójście. Patronuje on również podróżującym, rybakom i rzeźnikom.
     W naszej szkole andrzejki obchodzone są co roku bardzo uroczyście. Uczniowie sami przygotowują dekoracje i wystrój sali gimnastycznej oraz różnorodne wróżby. Wieczór przebiega w atmosferze wspaniałej zabawy, urozmaicanej zabawami prowadzonymi przez wodzireja. Ostatnio częstym gościem w naszej szkole jest Mrówka. Wszyscy ją uwielbiają!
     W tym roku rodzice przygotowali dodatkową atrakcję pamiątkowe zdjęcia, które zostaną umieszczone w kalendarzu na rok 2018! Oprócz tego zawsze dbają o to, by ich pociechy zjadły coś smacznego. Po tak hucznej zabawie pora ochłonąć i w adwentowym skupieniu poczekać na święta.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego