czyste powietrze - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Program Czyste Powietrze w Oddziale Przedszkolnym

     Do programu „ Czyste Powietrze wokół nas” przystąpiło łącznie 25 dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego wraz z rodzicami. Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy u dzieci jak i rodziców na temat biernego palenia oraz wiedzy na temat skutków palenia papierosów, czy dbanie o środowisko naturalne poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.
     Rodzicom została przekazana informacja na temat założeń programu w Oddziale Przedszkolnym. Realizując program można było spotkać się z dużą akceptacją rodziców, którzy wspierali działania uznając jego potrzebę. To wszystko motywowało do dalszej pracy i realizacji programu.
     Przeprowadzając zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”, samodzielnie projektowały zawieszki „Strefa NIE palenia”, którą zabrały do domów. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy czy dymu i uciekał przed nim, bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały, jak zachowują się kwiaty oddychające świeżym i czystym powietrzem, a jak kiedy ktoś nagle wtargnął do ogrodu i zapalił papierosa.
     Ponadto zorganizowano kącik dla rodziców oraz wystawę prac dzieci „Mamo Tato – NIE PAL”. Realizują program „Czyste powietrze wokół nas” zorganizowany został konkurs plastyczny w którym udział wzięły chętne dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Poniżej prezentujemy prace konkursowe.
     Należy nadmienić, iż praca Sary Żelazko została zakwalifikowana do konkursu powiatowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu plastycznego oraz życzymy dalszych sukcesów.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego