DEN - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej to uroczystość obchodzona już od kilkudziesięciu lat, ale nadal wzbudza żywe emocje wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W dzień, kiedy organizowana jest oficjalna akademia, czuje się nutkę podekscytowania i zdenerwowania. W tym wyjątkowym dniu uczniowie dziękują swoim wychowawcom za trud włożony w ich naukę i wychowanie, a nauczyciele z przymrużeniem oka podchodzą do wybryków swoich uczniów, bez których szkoła nie mogłaby istnieć.
   W takiej atmosferze, radości i wdzięczności, przebiegała uroczysta akademia również w naszej szkole. Uczniowie klasy IV ze swoją wychowawczynią oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  przygotowali montaż słowny, który wzbogaciły piosenkami uczestniczki kółka muzycznego z innych klas. Myślą przewodnią montażu były słowa:
Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata.
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.
     Do życzeń i podziękowań  dla Pani Dyrektor oraz całej Rady Pedagogicznej przyłączyła się również Rada Rodziców, która zawsze wspiera naszą szkołę ciekawymi inicjatywami i funduje uczniom upominki przy okazji różnych konkursów, za co serdecznie dziękujemy.
     Swoją obecnością zaszczyciły nas wieloletnie nauczycielki, które przeszły już na zasłużoną emeryturę.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego