Działania na rzecz klimatu - school website

Działania na rzecz klimatu

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
    By uczcić imieniny naszej planety najmłodsi uczniowie wraz z klasą szóstą, stworzyli dla niej wyjątkowe prezenty “Eko-Zabawki. Pod takim hasłem został ogłoszony temat pracy konstrukcyjnej, która miała na celu wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych. W ten sposób uczniowie pogłębiliy wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
     Temat okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci ochoczo wykonały zabawki i wykazały się wielką pomysłowością.