Dzień Babci i Dziadka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Dzień Babci i Dziadka

     „To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz to, co najważniejsze – ciasteczka”. Te słowa wywołują uśmiech na twarzy każdego z nas, bo rzeczywiście Babcia i Dziadziuś zajmują po rodzicach najważniejsze miejsce w naszym życiu. Styczeń to szczególny miesiąc, bo wówczas o Dziadkach pamiętamy w sposób szczególny.
     W naszej szkole tradycyjnie organizujemy wtedy uroczystość środowiskową, na którą wnuczki i wnukowie zapraszają swoich Dziadków. Cieszymy się, że zawsze odpowiadają Oni na ich apel ochoczo. Chociaż w tym roku aktorów zdziesiątkowała choroba, to i tak goście dopisali. Oprócz solenizantów naszą szkolną społeczność odwiedził Pan Jan Kędra, Wójt Gminy Domaradz i Ksiądz Proboszcz Tadeusz Pikor.
     Dzięki wesołym scenkom przygotowanym przez uczniów klasy I wszystkie Babcie i wszyscy Dziadziusiowie mogli wrócić pamięcią do czasów swojej młodości, kiedy zabiegali o swoje względy. Radosne piosenki i wzruszające wiersze są dowodem wdzięczności, jaką najbliższych obdarzają te mniejsze i starsze wnuczęta. Po pierwszoklasistach wystąpiły przedszkolaki, które z przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały jasełka i przeniosły nas myślami do świąt Bożego Narodzenia. W tej atmosferze pozostaliśmy do samego końca akademii, bowiem nasze wokalistki i chór szkolny wykonali piękne kolędy i pastorałki. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy sto lat, a uczniowie wręczyli Babciom i Dziadkom laurki.
     O tym jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełnią Dziadkowie, świadczą słowa Jana Pawła II przytoczone przez Panią Dyrektor Barbarę Janusz:
Ludzie starsi dzięki swej dojrzałości i doświadczeniu mogą udzielać młodym rad i cennych pouczeń. Kruchość ludzkiego istnienia, w sposób najbardziej wyrazisty ujawniająca się w starszym wieku, staje się w tej perspektywie przypomnieniem wzajemnej zależności i nieodzownej solidarności między różnymi pokoleniami, jako że każdy człowiek potrzebuje innych i wzbogaca się dzięki darom i charyzmatom wszystkich.
     Po części oficjalnej, Rada Rodziców i Panie pracujące na stołówce szkolnej przygotowały wszystkim pyszny obiad i słodki poczęstunek, po którym, przy dźwiękach wspaniałej muzyki, ruszyliśmy w tany.
     Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za obecność, a tym wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia naszej uroczystości serdecznie dziękujemy.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego