dzień babci i dziadka oraz zabawa choinkowa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Dzień Babci i Dziadka

 

„Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem.
 Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce”.
    20 stycznia miała miejsce w naszej szkole impreza środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z zabawą choinkową. O ważności tego święta i wartościach rodzinnych, jakie są promowane w naszej szkole przypomniała  na początku spotkania Pani Dyrektor- Barbara Janusz. Wspomniała o nierozerwalności związku małżeńskiego, a także o pozytywnych aspektach rodzin wielopokoleniowych, w których Babcia i Dziadek odgrywają ogromną rolę w przekazywaniu tradycji i wychowaniu młodego pokolenia. Babcie i Dziadkowie scalają bowiem pokolenia, są łącznikiem między przeszłością rodziny i jej obecnym życiem.   
    Pani Dyrektor przedstawiła również działania szkoły zmierzające do kształtowania postaw patriotycznych naszych wychowanków utożsamianych z miejscem, w którym się wychowują. Zacieśnianiu związków emocjonalnych między członkami rodzin naszych uczniów i szkołą, a także  regionem, w którym  żyją służy umożliwianie im wspólnego przeżywania ważnych uroczystości rodzinnych, patriotycznych czy religijnych. Padły też słowa o konieczności kształtowania postaw szacunku do ludzi starszych, wdzięczności zarówno za wspomaganie rodziców w procesie wychowania młodych pokoleń, jak też za okazywaną przez seniorów bezinteresowną miłość do wnucząt.
    Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I i III uświetniły uroczystość pięknymi wierszami oraz żywiołowo zaprezentowały umiejętności wokalne i taneczne. Duma malowała się na twarzach Dziadziusiów, a w oczach niejednej Babci pojawiły się łzy wzruszenia, kiedy z głębi dziecięcych serc słowa płynęły słowa wyrażające miłość i wdzięczność za troskę  i ogromną cierpliwość okazywaną im każdego dnia przez tych członków rodziny. Dzieci nie szczędziły ciepłych słów, by podkreślić, że Babcia i Dziadzio są dla nich ważnymi osobami, którymi lubią spędzać czas, chętnie dzielą się z nimi swoimi dziecięcymi radościami i smutkami, zawsze mogą liczyć na ich zrozumienie i wsparcie.
    Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Domaradz- Pan Jan Kędra, Proboszcz parafii Golcowa- ks. Tadeusz Pikor, Sołtys wsi Golcowa- Pan Andrzej Wrona. Po zakończonych występach uczniów, nagrodzonych gromkimi brawami przez widzów wszyscy zebrani ochoczo zasiedli przy pysznym obiedzie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców we współpracy z Paniami pracującymi w kuchni. Ostatnią częścią spotkania była przednia zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki, która trwała do późnych godzin popołudniowych.
     Cieszymy się bardzo z licznego przybycia zaproszonych gości. Będziemy miło wspominać wszystkie dobre i ciepłe słowa, które padły pod naszym adresem. Wyrazy wdzięczności przekazujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej szkolnej uroczystości.
     Dziękujmy również Radzie Rodziców za sfinansowanie kostiumów dla dzieci, które ubarwiły ich występy przed jakże szacowną publicznością!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego