dzień babci i dziadka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Dzien Babci i Dziadka

Życzę Tobie Babciu miła,
byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
Życzę Ci Dziadku życia najdłuższego
pociechy, szczęścia
i zdrowia dobrego.

14 stycznia odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z zabawą choinkową dla dzieci. Pomimo niesprzyjającej aury do szkoły licznie przybyli zaproszeni goście Babcie i Dziadkowie naszych wychowanków. Obecny był też wśród nas Pan Jan Kędra, Wójt Gminy Domaradz.
      Z okazji szkolnych obchodów Dnia Babci i Dziadka uczniowie naszej szkoły przygotowali występy, by podziękować za miłość jakiej doświadczają od swoich dziadków. Program artystyczny rozpoczął się od pięknie wykonanego przez uczniów klasy II poloneza. Następnie popłynęły z głębi dziecięcych serc słowa wierszy i piosenek okolicznościowych, w których mali aktorzy dziękowali swoim dziadkom za dobro, jakiego od nich doświadczają i zapewniali ich o swej miłości i wdzięczności. Najmłodsi nasi wychowankowie z Oddziału Przedszkolnego zaprezentowali jasełka świetnie wczuwając się w swoje role. Oprócz Świętej Rodziny wystąpili także pastuszkowie, Królowie, Aniołki oraz… wesoły diabełek. Nasi mali aktorzy pomimo tremy doskonale poradzili sobie z występem, przed tak ważnymi gośćmi jakimi byli ich Babcie i Dziadkowie. Podsumowaniem programu artystycznego były życzenia skierowane do zaproszonych gości i gromkie sto lat zaśpiewane przez wszystkich uczniów. W dowód wdzięczności wszystkie Babcie i Dziadkowie otrzymali okolicznościowe laurki z życzeniami.
      Następnie głos zabrał Pan Jan Kędra, który zwrócił się ze słowami podziękowania zarówno  do uczniów za bardzo udany występ, jak również do zaproszonych gości, którym złożył serdeczne życzenia.
      Część artystyczną spotkania podsumowała Pani Dyrektor podkreślając ogromna rolę Babć i Dziadków w życiu młodych ludzi, dzięki którym dzieci uczą się bezinteresownej miłości, akceptacji, wyrozumiałości, cierpliwości,  rozwijają swoje zainteresowania, kształtują poszczucie trwałości rodziny.
      Dopełnieniem uroczystości był wspólny poczęstunek przy suto zastawionych stołach , o co zadbali Rodzice i pracownicy szkoły. Serdeczna atmosfera utrzymywała się podczas całego spotkania i podtrzymywana była wspólnym kolędowaniem przy dźwiękach gitary. Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabaw towarzyskich inicjowanych przez orkiestrę.