Dzień dziecka / dzień sportu - school website

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole została zorganizowana zabawa towarzyska, której celem było zintegrowanie uczniów po wielomiesięcznym czasie pobierania nauki zdalnej. Nasi wychowankowie brali udział w różnorodnych konkursach i zabawach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W harmonogramie rozgrywek sportowych znalazły się różnorodne dyscypliny sportu: turniej tenisa stołowego, turniej szachowy, wyścigi rydwanów, koszykówka, mecze piłki nożnej, turniej golfowy, turniej badmintona, berek, turniej króla strzelców w piłce nożnej, mecze piłki siatkowej. Uczniowie prezentowali dobrą kondycję fizyczną, z radością uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, wykazując autentycznego ducha rywalizacji. Zdobywcy wysokich lokat otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Domaradz, Pana Jana Kędrę. Cieszy fakt, że po miesiącach spędzonych z dala od rówieśników, wszyscy zachowywali się tak, jakby rozstali się wczoraj…  Dodatkową atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie sfinansowane przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole, które cieszyły się szczególną popularnością u najmłodszych. Starszym uczniom wiele radości sprawiła  zabawa z kulami. Piękna pogoda i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu wywoływały uśmiech na twarzach zebranych, a dodatkowo zaostrzały apetyt. Rodzice zadbali o to, by po harcach i swawolach, ich pociechy mogły zjeść ciepły posiłek i smaczny deser.
    Niestety zdarza się, że beztroskie i szczęśliwe dzieciństwo zostaje przerwane przez chorobę. Tak jest w przypadku maleńkiego Kubusia z sąsiedniej wsi Blizne, który ma chore serduszko. Społeczność naszej szkoły często włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne, dlatego i tym razem nie pozostaliśmy obojętni. Szkolne obchody Dnia Dziecka stały się okazją do kształtowania wrażliwości  na potrzeby innych, a także wzbudzania poczucia solidarności z ludźmi znajdującymi się w potrzebie. To również okazja do refleksji nad życiem, nad faktem, że los bywa przewrotny i nie wiadomo kiedy nas postawi przed trudnym życiowym egzaminem.
    Rada Rodziców naszej szkoły i tym razem stanęła na wysokości zadania. Przygotowała stoisko z łakociami i zorganizowała zbiórkę pieniędzy, z której dochód zostanie w całości przekazany rodzicom chłopca. Trzeba przyznać, społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania nie szczędząc grosza na ten szczytny cel.
    Mamy nadzieję, że na twarzy Kubusia i jego Rodziców niedługo zagości uśmiech!