Dzień Dziecka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Dzień Dziecka
      31 maja 2017 r był dniem pełnym atrakcji dla naszych uczniów. Spędziliśmy go wspólnie z rówieśnikami z Zespołu Szkół w Golcowej na stadionie sportowym. Celem imprezy było propagowanie aktywnych form wypoczynku, integracja z kolegami i koleżankami z sąsiedniej szkoły, doskonalenie umiejętności społecznych, kształtowanie postaw szlachetnej rywalizacji. Na uczestników czekały rozmaite atrakcje, które stwarzały okazję do wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu.
      Dzieciom z oddziału przedszkolnego największą radość sprawiły dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek, w którym to dzielni chłopcy zamieniali się w odważnych rycerzy, a małe dziewczynki w piękne księżniczki. Nasi milusińscy do ostatnich  chwil korzystali z przygotowanych atrakcji, a na zmęczenie i odpoczynek przyszedł czas dopiero po zakończeniu imprezy.
      Była też możliwość uczestnictwa w różnych grach i zabawach sportowych, które zorganizowali nauczyciele. Można było wykazać się różnorakimi umiejętnościami w zakresie gier zespołowych. Dziewczyny starsze rozpoczęły rozgrywki grą w piłkę plażową, natomiast chłopcy zgrupowani  w trzech kategoriach wiekowych rozegrali turniej piłki nożnej. Równolegle uczniowie klas najmłodszych uczestniczyli w zabawach zorganizowanych w ramach konkursu „Baw się z nami”. Miłośnicy gimnastyki umysłu mieli możliwość rozegrać partyjkę szachów, a dodać trzeba, że ta królewska gra jest bardzo popularna od lat wśród uczniów golcowskich szkół. Były to szachy błyskawiczne z tempem gry 5 minut na zawodnika. Rozegrano 5 rund, a  zawody sędziował Pan Franciszek Zając.
     Wspaniałą atmosferę zabawy podkreślała piękna pogoda oraz skoczna muzyka, w takt której dziewczyny z naszej szkoły wykonywały ciekawe układy taneczne.
      Nie zabrakło również smakołyków przygotowywanych przez nieocenione Panie Kucharki we współpracy z Rodzicami. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom imprezy, nie popsuł ich nawet rzęsisty deszcz, który tuż przed zakończeniem spotkania lunął na  nas niespodziewanie.
      Dziękujemy Panu Janowi Kędrze Wójtowi i Radzie Rodziców za wsparcie finansowe imprezy z okazji Dnia Dziecka.
      Dzieciom z okazji Ich Święta życzymy szczęśliwego, beztroskiego, pełnego pozytywnych doświadczeń dzieciństwa, z którego bogactwa będą garściami czerpać  przez wszystkie lata życia….