Dzień Edukacji Narodowej - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Dzien Edukacji Narodowej
      14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas starszych wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego przygotowali okolicznościowy montaż słowny. Jego mottem przewodnim były słowa Jana Pawła II skierowane do nauczycieli: Trzeba, abyście byli dla młodych przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami… Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.
       Uroczystość uświetnili goście - emerytowane Nauczycielki, pracujące w naszej szkole i Pan Jan Kędra - Wójt Gminy Domaradz. Naszą pamięcią objęliśmy również nieżyjących  Pedagogów, którzy uczyli w tutejszej placówce. Miłym akcentem były życzenia dla Nauczycieli i Pracowników obsługi szkoły od Przewodniczącej Rady Rodziców.
       Na koniec spotkania głos zabrała Pani Dyrektor. Mówiła o roli nauczyciela w wychowaniu młodego pokolenia. Zwróciła również uwagę, że zawód nauczyciela to trudna i odpowiedzialna misja, której musi towarzyszyć powołanie.
       Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców dla zebranych przygotowała wspaniały poczęstunek. Spotkanie, któremu towarzyszyły wspomnienia, „ jak to drzewiej bywało” przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze.