Energylandia - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Energylandia

„Będzie, będzie zabawa, będzie radośnie…!” Z takim nastawieniem wsiedliśmy bladym świtem 6 czerwca do autokaru, a celem naszej ponad czterogodzinnej podróży tym razem był największy w Polsce rodzinny park rozrywki Energylandia w Zatorze.
       Na dziedzińcu przed wejściem nas i innych amatorów niesamowitych wrażeń powitały postacie z bajek: Wróżki, Księżniczki, Wojowniczki, Miś, Smok, Zając,  które przy skocznych dźwiękach muzyki razem z zebranymi ruszyły w tany.              .
      W cudownych nastrojach, z mapami parku rozrywki w rękach, podzieleni na małe grupki,  ochoczo ruszyliśmy na teren kompleksu wypoczynkowego. W myśl zasady „Dla każdego coś dobrego”, wszyscy mogliśmy znaleźć coś dla siebie. Młodsi amatorzy rozrywki zakotwiczyli w strefie Bajkolandii i Strefie Familijnej. Starszyzna, żądna mocniejszych wrażeń, udała się do parku wodnego, a najodważniejsi pokusili się, by skorzystać z rollercoaster’a i innych urządzeń znajdujących się w Strefie Ekstremalnej, które wywoływały nie tylko gęsią skórkę, ale też dosłownie zapierały dech w piersiach. Było bajecznie kolorowo, radośnie, wakacyjnie… Niektóre rodzaje atrakcji mroziły krew w żyłach, inne wywoływały fale śmiechu, prosto z serca. Amatorzy wodnych rozrywek byli widoczni z daleka z powodu mokrych ubrań, które jednak w oka mgnieniu schły w gorących promieniach słonecznych. Zmęczeni korzystaniem z atrakcji na świeżym powietrzu mogliśmy co nieco „odetchnąć” w sali kinowej na projekcji filmu 7D lub podziwiać talenty taneczne na deskach teatru uczestnicząc w różnych widowiskach i pokazach.
      Miny naszych uczniów – radosne, szczęśliwe, beztroskie, mówiły, że warto było jechać taki kawał drogi, by znaleźć się w tym miejscu. A, że w każdym z nas jest coś z dziecka i my – opiekunowie, bawiliśmy się równie doskonale. Przy okazji mogliśmy się przekonać, że nasi wychowankowie świetnie sobie radzą z mapą, czego dowodem był fakt, że nikt się nie zgubił na tej rozległej przestrzeni, wszyscy bowiem zdyscyplinowanie, o wyznaczonych godzinach, stawiali się na zbiórki. Okazało się, że nasi podopieczni umieją się świetnie poruszać w nieznanym terenie, przestrzegają ustaleń, regulaminu, co nas – opiekunów napawało radością, bo przecież mieliśmy pod opieką uczniów w przedziale wiekowym od 8 do 12 lat. Nieco nadwątlone siły zregenerowaliśmy sutym obiadem, a dla ochłody raczyliśmy się pysznymi lodami i napojami orzeźwiającymi.
      Osiem godzin minęło jak z bicza strzelił. Z żalem  zbieraliśmy się do wyjścia. Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wsiedliśmy do autokaru. Tego wieczoru nieco później niż zwykle zasnęliśmy w swoich łózkach. Dobre humory, uśmiech na twarzach i pozytywna energia, oby nam towarzyszyły jak najdłużej…
      Mamy nadzieję, że nasi uczniowie kiedyś, na wspomnienie lat spędzonych w Szkole Podstawowej nr 2 w Golcowej, nie raz zanucą: „To były piękne dni, naprawdę piękne dni…!”