Jałmużna Wielkopostna - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Dar Juniora dla Seniora

 

„Nie zapomnijcie o ludziach starszych,
są źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny.”
 
Papież Franciszek
    Uczniowie naszej szkoły włączyli się w Wielkim Poście w akcję Jałmużna Wielkopostna, w tym roku pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Jest to ekumeniczna akcja charytatywna organizowana przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego. Akcja odbywa się po raz 23.
    Poprzez tę inicjatywę  organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni. „Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym ” – to zdanie widniejące na wielkopostnej skarbonce. Ma ono uświadamiać młodym ludziom, że nawet mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby ma ogromne znaczenie w kształtowaniu wśród młodych ludzi uczucia empatii i umiejętności dzielenia się z innymi.
    Nad przebiegiem akcji na terenie szkoły czuwał Samorząd Szkolny, którego przedstawiciele – Paulina Dytko i Maciej Wolanin – złożyli skarbonki z zebranymi datkami w kościele na Różance w Święto Miłosierdzia Bożego.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego