jasełka 2018 - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Dzieciątko Jezus błogosław namKiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
     Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – radości, zrozumienia, ciepła i miłości. Czas, kiedy wybaczamy sobie nawzajem, zapominamy o tym co złe i składamy sobie życzenia. Zanim zasiądziemy przy wigilijnych stołach z rodziną, świętujemy wśród szkolnej społeczności. Szkoła to nasz drugi dom, tu spędzamy mnóstwo czasu, wytwarza się między nami, nauczycielami i uczniami, wyjątkowa więź. Również w tym roku, zanim rozeszliśmy się do domów przed świętami, spędziliśmy w szkole wyjątkowe i miłe chwile.
     W świąteczny nastrój, jako pierwsze, wprowadziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością tradycyjne jasełka. Maryja, Józef, pastuszkowie, aniołki i trzej królowie przypomnieli biblijną scenę. Jezus Chrystus, Zbawiciel świata, odrzucony przez ludzi, narodził się w nędznej stajence. Położony w kolebce wyścielonej siankiem, wśród bydła i trzody, błogosławił całemu światu. Przedszkolaki doskonale wczuły się w przedstawianą scenkę. Z niezwykłą starannością wcieliły się w odgrywane role.
     Święta Bożego Narodzenia w Polsce to przede wszystkim piękne tradycje. Łamanie się opłatkiem, zasiadanie prze wigilijnym stole, zostawianie wolnego miejsca przy nim, pasterka, wspólne śpiewanie kolęd to tylko niektóre z nich. O zwyczajach bożonarodzeniowych przypomnieli uczniowie klasy IV, którzy przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny. Wyrecytowali wyjątkowe wiersze, które wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.
     Oba występy zostały urozmaicone współczesnym tańcem wykonanym przez uczennice klas starszych. Nowoczesna choreografia, fascynujące układy i figury taneczne spodobały się wszystkim.
     Całość występów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego. Radosne kolędowanie porwało wszystkich zgromadzonych, nie było osoby, która nie nuciłaby, zarówno tych tradycyjnych jak i współczesnych, pieśni.
     Dziękujemy wszystkim, że znaleźli chwilę, aby spędzić z nami ten wyjątkowy czas. Uczniom jesteśmy wdzięczni, że zawsze chętnie odpowiadają na nasze propozycje i sami wykazują się niezwykłą kreatywnością. Kierujemy ukłon w stronę nauczycieli, którzy, realizując obowiązkowe zajęcia, czuwają nad tym, aby uczniowie zaprezentowali swoje talenty przed rodzicami i dziadkami najlepiej jak potrafią, a także w stronę pracowników obsługi, że dbają o świąteczny wystrój szkoły i pyszne świąteczne potrawy. Rodzicom także należą się podziękowania, bo wspierają nas zawsze dobrym słowem i serdecznym uśmiechem.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego