jasełka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

„Cicha noc, swieta noc……”
       Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W ten świąteczny i wyjątkowy czas spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Mali aktorzy, przygotowani przez swoją wychowawczynię Justynę Bober-Dobosz, przypomnieli nam historię narodzenia Jezusa. Oprócz Świętej Rodziny wystąpili pastuszkowie, aniołki, trzej królowie oraz…. diabełek.
       Starsi uczniowie nawiązali do tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Przypomnieli o zwyczaju ubierania choinki, zasiadania do stołu wigilijnego, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, pasterce oraz śpiewaniu kolęd. Scenariusz montażu słowno-muzycznego opracowała Pani Agnieszka Łobaza. Oprawę muzyczną i akompaniament przygotowały uczennice klasy VI.
       Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. W radosnym nastroju rozeszliśmy się do swoich domów.