kino i fantazja - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Wyjazd edukacyjny Oddziału Przedszkolnego

     Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.
     Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina  jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość.
     W dniu 19 maja nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym etapem naszego wyjazdu było kino Helios i wspólna projekcja bajki Gnomeo i Julia – Tajemnica zaginionych krasnali. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, ciekawa fabuła pełna humoru sprawiły, że dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.
     Następnie cała grupa udaliśmy się do Centrum zabaw dla Dzieci „Fantazja”. Duże dmuchane zjeżdżalnie, basen wypełniony kulkami, gry zręcznościowe to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na naszych milusińskich, które w niemal w mgnieniu oka zapełniły się rozbawionymi dziećmi. To były bardzo intensywne trzy godziny, ale nawet zmęczenie nie mogło przerwać tak ekscytującej zabawy. Gdy jednak już tylko resztki sił pozwalały na niewielkie szaleństwa, a zmęczenie coraz bardziej dawało się we znaki, swoimi atrakcjami zapraszał kącik malucha, w którym można było troszkę odpocząć.
     Kolejnym Etapem naszego pobytu w Centrum zabaw była wizyta w Fantastycznej Fabryce słodyczy. Tutaj uczestniczyliśmy w warsztatach ręcznej produkcji lizaków. Po czym po poznaniu historii powstania pierwszego karmelka, z przygotowanej pachnąca masy karmelowej  dzieci wyczarowywały własne lizaki oraz zaprojektowały własne etykiety.
     Pobyt nasz jednak bardzo szybko dobiegł końca. Wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnaliśmy się z tym bajkowym miejscem. Pyszne słodycze, niezapomniane smaki, cudowny aromat, rozbudzona wyobraźnia, nowa wiedza to tylko niektóre wspomnienia z naszej wycieczki. Dzieciaki zadowolone, lekko zmęczone i pełne wrażeń wróciły do Przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie wybiorą się na kolejną wycieczkę.
     Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego