konkurs recytatorski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski

     Od zeszłego roku nasi uczniowie uczestniczą w programie „Szkoła Młodych Patriotów”. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski. Jego mottem były słowa Jana Pawła II: „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”.
     Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I: kl. I i II, kategoria II: klasy IV-VI. Mieli za zadanie zaprezentowanie wierszy poświęconych Ojczyźnie. Poziom wszystkich recytacji był bardzo wyrównany. Uczestnicy wykazywali niezwykłe umiejętności interpretacyjne. Bardzo trudno wyło wybrać zwycięzców, ale każdy konkurs rządzi się twardymi regułami. Kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie, jury przyznało następujące miejsca.
Kategoria I:
 I miejsce Maja Olejko, Emilia Mazur
II miejsce Szymon Kobiałka, Katarzyna Trzcińska
III miejsce Łukasz Szczęsny. Monika Leśniak
Kategoria II:
 I miejsce Julia Herbut
II miejsce Oscar Kopczyk, Kacper Szpiech
III miejsce Amelia Kudła, Hubert Bąk
     Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo laureaci zaprezentują swoje utwory na akademii z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego