konkurs strażacki etap wojewódzki - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Finał wojewódzki konkursu plastycznego

25 lat Państwowej Straży Pożarnej

– Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart pogratulowała laureatom wojewódzkiego etapu XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.
      Na wojewódzki etap konkursu, który odbył się pod patronatem wojewody podkarpackiego, wpłynęło 330 prac w czterech grupach wiekowych (I grupa – autorzy w wieku 6 – 9 lat, II grupa autorzy w wieku od 10 – 13 lat, III grupa – autorzy w wieku 14 do nieukończonego 18 roku życia oraz IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia).  Głównym celem inicjatywy było przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej jako formacji profesjonalnej i doskonale przygotowanej do pełnienia wszechstronnych zadań. Organizatorzy konkursu chcieli zaakcentować skalę zagrożeń, w których nieodzowna jest pomoc strażaka i wskazać na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia.
      Zgodnie z regulaminem konkursu komisja wybrała po 5 prac finałowych z każdej grupy, które przechodzą do konkursu szczebla centralnego i dodatkowo nagrodziła wyróżnieniami po 2 prace w każdej grupie. Autorzy prac wyróżnionych w wojewódzkim finale XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” otrzymali nagrody podczas spotkania z wojewodą  Ewą Leniart.
      I miejsce w grupie dzieci w wieku 6- 9 lat zajął Hubert Bąk z klasy III, natomiast w kategorii II, autorzy prac w wieku 10-13 lat zdobył II miejsce Paweł Kobiałka z klasy V. Prace przygotowane pod kierunkiem Pana Stanisława Janowskiego zostały przesłane na etap centralny konkursu do komendy głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Życzymy powodzenia na etapie centralnym.