konkurs szachowy - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Mikołajkowy Turniej Szachowy
       Święty Mikołaj roznosząc prezenty w tym roku szczególnie pamiętał o szachistach. Na jego zaproszenie do rozegrania turnieju o tytuł ‘Mistrza szkoły” w grupach klas I-III i IV-VI, w połowie listopada, odpowiedziało 14 uczniów z całej szkoły. W grupie młodszej zgłosiło się 6 uczniów, którzy we wrześniu zapisali się na zajęcia szachowe i do tej pory regularnie uczęszczali nie tracąc chęci ani zapału do gry. Ci zawodnicy rozegrali turniej grając „każdy z każdym”. „Mikołajkowym Mistrzem Szkoły” został Piotr Barański z klasy III, który wygrał wszystkie partie. O drugie miejsce z zacięciem walczyło 5 graczy: Hubert Bąk, Michał Sołtys, Oskar Bieryło, Kacper Konieczko (wszyscy z kl. III) i Bartek Kobiałka – jedyny uczeń z klasy II. Z tej zaciętej rywalizacji o II miejsce zwycięsko wyszedł Michał Sołtys, który zaledwie połową punktu wyprzedził Huberta Bąka.
       Wyniki turnieju (wg miejsc):
I Piotr Barański kl. III
II Michał Sołtys kl. III
III Hubert Bąk kl. III
IV Kacper Konieczko kl. III
V Oskar Bieryło kl. III
VI – Bartek Konieczko kl. II
       W grupie klas IV-VI zagrało 8 uczniów z klasy V i VI. Na duże uznanie i wyróżnienie zasługuje jedyna uczennica-szachistka Małgosia Wacek z kl. V, która po raz pierwszy zagrała w szachy na szkolnej szachownicy. Debiut Małgosi był bardzo udany i ku zaskoczeniu pozostałych graczy obfitował w zaskakujące zwycięstwa, bo w sumie przegrała tylko 2 partie, zdobyła 5 punktów na 7 możliwych i zajęła III miejsce.
Wyniki turnieju (wg miejsc):
I – Jakub Trzciński kl. V
II – Kamil Wójcik kl. V
III Małgorzata Wacek kl. V
IV Paweł Kobiałka kl. V
 V Szymon Dytko kl. VI
VI Maciej Wolanin kl. VI
VII Przemek Kudła kl. VI
VII Jakub Potoczny kl. VI
       Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami okolicznościowymi od Św. Mikołaja (za które zapłaciła, jak zwykle Pani Dyrektor). Za ciężki wysiłek umysłowy i trud włożony w rywalizację turniejową zawodnicy zostali nagrodzeni słodyczami (w umiarkowanej ilości) i naturalnymi sokami owocowymi (z dużą dawką witamin) proporcjonalnie do uzyskanego miejsca.
       Gratulujemy zawodnikom uzyskanych wyników, zachęcamy innych uczniów do wejścia na ścieżkę szachowej kariery, a wszystkim uczącym się zasad królewskiej gry życzymy cierpliwości i satysfakcji jaką daje szlachetna rywalizacja szachowa.