kot w butach - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Kot w butach

Kot w butach
     28 listopada 2017r. o godz. 8.30 na deskach brzozowskiego kina „Sokół” odbył się spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji pt. „Kot w butach”. Na przedstawienie przyjechali uczniowie z przedszkola oraz klasy I i III.
     Aktorzy zaprezentowali przygody kota, który początkowo wydawał się całkiem zwyczajny, ale po głębszym poznaniu okazało się, że jest niezwykłym i pochodzącym z baśniowego świata zwierzęciem.  Jego wyjątkowość polegała nie tylko na tym, że mówił ludzkim głosem oraz chodził w pięknych, czerwonych butach, ale również dlatego, że posiadał nadprzeciętną inteligencję i spryt. Swój dar chciał wykorzystać do szczytnego celu, jakim była pomoc pewnemu poczciwemu człowiekowi. Uczniowie jednak przekonali się, że droga do osiągnięcia szczęścia nie może wieść przez labirynt kłamstw i oszustw. Po wielu perypetiach głównych bohaterów okazało się, że od bogactwa i sławy ważniejsze są takie wartości jak miłość, przyjaźń i prawda.
     Na uwagę zasługuje fakt, że przedstawienie oprócz ciekawej i wciągającej fabuły wzbogacone zostało niesamowitymi efektami świetlnymi połączonymi z dynamiczną i wpadającą w ucho muzyką. Główni aktorzy pobudzając ciekawość dzieci zadawali im pytania odnośnie spektaklu, a te z ochotą im odpowiadały. Co rusz przedstawienie przerywane było gromkimi salwami śmiechu wywoływanymi przez wiele zabawnych epizodów. Uczniowie nie mogli oderwać wzroku od kolorowych kostiumów i pięknej dekoracji sceny.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego