kwiecień - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Wielka Liga Czytelników
      21 kwietnia 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbył się półfinał czytelniczych zmagań. Test półfinałowy pisali uczniowie z powiatów: Krosno, Brzozów, Sanok, Jasło. Dzieci rozwiązywały testy drużynowe w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 1-3 oraz 4-6. Młodsi zmagali się ze znajomością utworu „Bohaterski Miś” Bronisławy Ostrowskiej, zaś starsi uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące „Tomka na Czarnym Lądzie” Alfreda Szklarskiego. Na koniec odbyło się wręczenie uczestnikom konkursu Wielkiej Ligi Czytelniczej pamiątkowych dyplomów. Organizatorzy WLC dziękowali wszystkim uczniom, którzy przystąpili do półfinału. Słowa uznania skierowano również do koordynatorów, nauczycieli etapu pierwszego za zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość,  jak powiedziano najpiękniejsza jest świadomość, że dzięki takim spotkaniom rozwijamy w dzieciach miłość do książek na całe życie. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Hubert Bąk (kl. III), Aleksandra Potoczna (kl. III), Martyna Szurlej (kl. II), Aleksandra Bacior (kl. VI), Paweł Kobiałka (kl. V), Maciej Wolanin (kl. VI).
      Słowa podziękowania pragniemy również skierować do Pani Barbary Janusz, dyrektora naszej szkoły, za wielkie zaangażowanie i promowanie działań podejmowanych przez nauczycieli na rzecz wszechstronnego rozwoju ucznia, a także pozyskiwanie środków na zakup nagród książkowych dla uczniów biorących udział między innymi w konkursie Wielkiej Ligi Czytelniczej. Pragniemy również podziękować Wójtowi Gminy Domaradz, Panu Janowi Kędrze, za zorganizowanie naszym uczniom przejazdu na półfinał Wielkiej Ligi Czytelniczej do Krosna.
      Nowe doświadczenia, które zdobyli uczniowie dzięki uczestnictwu w konkursie czytelniczym, takie jak: umiejętność godzenia codziennych obowiązków z dodatkowymi zajęciami, radzenie sobie w sytuacjach stresowych, wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, wybieranie z czytanego tekstu informacji ważnych i mniej ważnych, przydadzą się w dalszej edukacji i na pewno wpłyną pozytywnie na ich rozwój w przyszłości.
      Uczniowie naszej szkoły co roku aktywnie włączają się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Udział w tegorocznym konkursie czytelniczym jest kontynuowaniem tej tradycji. Ta postawa czytelnicza świadczy o tym, że książka staje się ich przyjacielem.