lekcja historii - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Pokaz historyczny Grupy Artystycznej Rekonstrukto „Ku niepodległej”

    23 października 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej” czyli opowieści o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i Ojczyznę. Był to program przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Grupa artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała: lekcję historii upamiętniającą dążenia niepodległościowe, stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.
    W dalszej części spotkania omówiono także powstania narodowe: kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, oraz czasy I wojny światowej. Artyści przybliżyli  również postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.
       Podczas pokazu uczniowie uczestniczyli aktywnie w lekcji, a także przebierali się w stroje z epoki. Ten pokaz to kolejne wydarzenie, które wpisuje się w cykl imprez szkolnych, upamiętniających sto lat niepodległej Polski.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego