Małgosia Wacek mistrzem powiatu - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Małgosia Wacek mistrzem powiatu

     Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym, szachiści z naszej szkoły wzięli udział w mistrzostwach powiatu w szachach indywidualnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które organizuje Szkolny Związek Sportowy. Zawody rozegrano w ubiegłym tygodniu, w piątek, 5 kwietnia 2019r. w Brzozowie w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Tysiąclecia.
     Mistrzostwa rozegrano w 4 grupach wiekowych:
-  kl. I-III - (ur. 2009-2011r.)
-  kl. IV-VI - (ur. 2006-2008r.)
-  kl. VII- VIII + III gim. – (ur. 2003-2005r.)
-  szkoły średnie – (ur. 2000-2002r.)
     Do zawodów zgłosiło się z całego powiatu duża liczba szachistów, bo aż 53 zawodników, z czego z golcowskich szkół zgłosiło się 23 uczniów.
     Z naszej szkoły startowało aż 10 uczniów w wszystkich 3 grupach dla szkół podstawowych. Liczniejszą grupą była grupa koleżanek i kolegów z Zespołu Szkół w Golcowej. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 10 minut na zawodnika.
     Nasi uczniowie mogą uważać start w turnieju za udany. Potrafili nawiązać równą walkę z szachistami z innych szkół. Co prawda nie dali rady uczniom ze Starej Wsi, synom Pana Krzysztofa Tomkiewicza, którzy grają w II lidze juniorów i są w czołówce województwa, ale z innymi graczami amatorami grali jak równy z równym.
Indywidualny sukces odniosła nasza uczennica Małgosia Wacek która była najlepszą szachistką w swojej grupie dziewcząt. Oprócz tytułu mistrza powiatu, Małgosia awansowała do etapu wojewódzkiego. Blisko awansu był nasz uczeń Mikołaj Barański, który zdobył 5 miejsce.
     Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników!!!
     Wyniki osobno dla chłopców i dziewcząt przedstawiono w tabelach poniżej:
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego