Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - school website

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Uczniowie klasy III oraz klasy IV tego dnia w sposób szczególny starali się uświadomić sobie jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych. Uczniowie przez zabawy językowe z wykorzystaniem tekstów literackich, ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijali słownictwo, ćwiczyli poprawność ortograficzną, grali w gry językowe, rozwiązywali rebusy, kalambury, zadania ortograficzne, niezwykle interesujące okazały się ćwiczenia z wykorzystaniem związków frazeologicznych oraz z ulubionymi przez wszystkich łamańcami językowymi. Zajęcia pozwoliły uczniom zagłębić się w bogactwo języka ojczystego. Dbając o język chronimy kulturę i tożsamość narodową.