Międzynarodowy projekt edukacyjny „Emocja” - school website

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Golcowej
Przejdź do treści

Menu główne:

    W tym roku szkolnym nasza placówka weźmie udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja”. Program ten ma na celu wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Głównymi celami tego przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, rozbudzanie w uczniach  wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, a także wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
    Nasza szkoła kładzie duży nacisk na wprowadzanie uczniów w świat wartości, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi uczniów, jak również formowaniu u nich poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych ludzi. Leży nam na sercu również integracja, adaptacja i poprawa atmosfery po powrocie dzieci do szkoły (po okresie pandemii COVID-19).  
    Podczas realizacji projektu „Emocja” odbędziemy niezwykłą podróż do Krainy Kreatywności, Krainy Wyobraźni, Krainy Mocy Słów, Krainy Empatii oraz Krainy Odwagi. Dzięki tym wyprawom będziemy rozbudzać w naszych uczniach wiarę we własne możliwości oraz kreatywność, pobudzać fantazję i wyobraźnię oraz zachęcać do pokonywania trudności. Zapraszamy do lektury dotyczącej przebiegu realizacji projektu na naszej stronie internetowej.Kreatywność to nie talent, a umiejętność, którą trzeba kształtować i ćwiczyć jak mięśnie.
E. de Bono
 
Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

    15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Kropki realizując pierwszy moduł międzynarodowego projektu „Emocja”. Tego dnia w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia, które pomogły dzieciom odkryć swoje talenty, poznać mocne strony, pobudzić wyobraźnię oraz wspólnie się pobawić. Dzień Kropki był wspaniałym czasem wykorzystanym do rozmowy z naszymi podopiecznymi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu. Na zajęciach uczniowie poznali  fragment książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” czyli „Kropka”.  Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej  nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiadanie bardzo podobało się dzieciom i było dla nich inspiracją do odkrywania swoich talentów i dostrzegania swoich mocnych stron. Po lekturze tej wspaniałej książki dzieci ochoczo wzięły się do pracy i przelały na papier swoje pomysły na radosną twórczość, która zaczęła się od jednej malutkiej kropki…

 To był wspaniały i niezapomniany dzień!!!
adres
Szkoła Podstawowa Nr 2
Golcowa 284
36-230 Domaradz
fax 13 43 47 112

telefon 13 43 47 774
e-mail sp2golcowa@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego