Mikołaj w przedszkolu - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Wizyta św. Mikołaja w Oddziale Przedszkolnym

     Wizyta św. Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych i upragnionych przez dzieci dni w roku. Już pod koniec listopada przedszkolaczki ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Każda grupa wiekowa wykonywała też bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście królował św. Mikołaj, aby obdarować wspaniałego gościa w podzięce za upragniony prezent.
     Dzień 6 grudnia był od samego rana pełen wrażeń. Na dzieci, które uczęszczają do naszego Oddziału Przedszkolnego, czekała ogromna niespodzianka. Na środku naszego dywanu znajdowało się mnóstwo zabawek oraz list od świętego Mikołaja. Dzieci z ogromną radością  rozpakowały prezenty oraz wspólnie ze swoją panią odczytały list, w którym to święty Mikołaj pochwalił wszystkie przedszkolaczki oraz dał im cenne wskazówki.
     Jak się okazało, dzień niespodzianek jeszcze się nie zakończył, bo nagle za drzwiami naszego przedszkola rozległ się dźwięk dzwoneczków, a w drzwiach pojawił się św. Mikołaj. Radości nie było końca. Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami oraz piosenką.

 
„Bądź pozdrowiony Gościu nasz,
W radosne progi nasze wejdź!
My zapalimy zamiast lamp
Szczęśliwe ognie naszych serc.”
    Święty Mikołaj wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania nasz wspaniały gość obdarował wszystkie dzieci życząc zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Św. Mikołaj obiecał, że powróci do nas za rok, jeśli będziemy grzeczni. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.
    Dzieci długo wspominały ten mikołajkowy dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały zabawki, które otrzymały od św. Mikołaja do naszego Oddziału Przedszkolnego. Na ich twarzach malował się uśmiech i radość podczas wspólnej zabawy.
     Wszyscy pragniemy bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Golcowej, dzięki której święty Mikołaj tak hojnie obdarował nasz Oddział Przedszkolny wspaniałymi nowymi zabawkami.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego