Mikołaj w szkole - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Wizyta Świętego Mikołaja w szkoleŚwięty Mikołaju, drogi gościu z nieba,
takich dobrych ludzi więcej nam potrzeba”.
     6 grudnia przybył do naszej szkoły długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Wszyscy wypatrywali go z niecierpliwością. W ubiegłym roku, ze względu na złe warunki atmosferyczne, nie mógł przybyć do nas osobiście. Zostawił nam swój list, a upominki rozdawali jego pomocnicy.
     W tym roku, mimo braku białego puchu, Święty zaszczycił nas swoją obecnością. Chociaż w grudniu nie może narzekać na brak zajęcia, to znalazł czas na rozmowę z każdym uczniem. Był zainteresowany postępami w nauce i relacjami koleżeńskimi. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi refleksjami związanymi ze szkolną codziennością. Święty musiał prowadzić wnikliwe obserwacje przez cały rok i stwierdził, że uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej byli w tym roku wyjątkowo grzeczni, gdyż przyniósł ze sobą wspaniałe prezenty stół do tenisa i stół do gry w piłkarzyki. Oprócz tego każdy otrzymał miły i smaczny upominek. Mikołaj w sekrecie wyjawił, że współpracował z Radą Rodziców i to właśnie rodzice wsparli finansowo jego tegoroczne zakupy. Serdecznie im za to dziękujemy.
     W miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze, szybko minął czas spędzony z Mikołajem. Nasi wychowankowie nie zostali mu dłużni, bo odwdzięczyli się śpiewem, wierszykami, uśmiechami i obiecali być grzeczni przez cały rok. Ten czwartkowy poranek wprowadził nas w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego