musical Przygody Wilka i Zająca - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności
Przygody Wilka i Zająca
      Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Tym razem skorzystali z zaproszenia na musical pt. „Przygody Wilka i Zająca”. Spektakl miał miejsce 30 maja w krośnieńskim Regionalnym Centrum Pogranicza Kultur. Musical to specyficzna forma przedstawienia teatralnego, która łączy muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Celem wyjazdu było odkrywanie u uczniów nowych zainteresowań,  uwrażliwienie ich na cechy gatunkowe i pokazanie różnic między musicalem, a dotychczas oglądanymi przedstawieniami.
      Bohaterowie spektaklu to Wilk i Zając. Jak wiadomo nie od dziś, toczą oni nieustanną walkę i nie widzą możliwości pogodzenia się ze sobą. W lesie pojawia się jednak „twórca gwiazd” Mister Baj, który odkrywa u obu niebywały talent i angażuje ich do swojego muzycznego przedsięwzięcia. Topór wojenny zostaje zakopany, a nam nasuwa się na myśl znane powiedzenie, że „muzyka łagodzi obyczaje”. W fabułę wpleciony jest również wątek ekologiczny. Okazuje się bowiem, że las jest bardzo zaśmiecony i należy go posprzątać. Leśniczy zachęca do tego tańczącą po lesie Dziewczynkę, a ta z kolei Wilka i Zająca. Elementy wychowawcze ukryte w spektaklu to: poszukiwanie wartości takich jak: dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym. Nie śmiejmy się, nie hałasujemy w lesie, dbajmy o czystość naszej ziemi. Nie należy być agresywnym, tylko tolerancyjnym wobec innych.
      Przez cały czas trwania spektaklu aktorzy prowadzili świetną interakcję z widzami, którzy żywo reagowali na pytania kierowane do nich i byli mocno zaangażowani w przebieg wydarzeń. Niektórzy nawet wstawali ze swoich miejsc i tańczyli w takt śpiewanych piosenek. Całość musicalu dodatkowo ubarwiały profesjonalne efekty świetlne, które również wzbudzały niemałą sensację wśród dzieci. Na koniec organizatorzy „położyli wisienkę na torcie”, zorganizowali bowiem loterię i spośród wszystkich zgromadzonych wylosowali kilka osób, które otrzymały drobne upominki. Nie spodziewaliśmy się takiej adrenaliny, ale było nam miło, zwłaszcza tym, którzy zostali szczęśliwymi wybrańcami losu.

Tę niezwykłą przygodę z musicalem mogliśmy przeżyć
dzięki Panu Janowi Kędrze, Wójtowi Gminy,
który zasponsorował całość wyjazdu. Bardzo dziękujemy.
Na pewno zapamiętamy ten wyjazd na długo.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego