Nasz Mikołajek / Pan Twardowski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu
Nasz Mikołajek czyli rzecz o dobrym wychowaniu
       15 lutego uczniowie klas starszych wybrali się na spektakl pt. „Nasz Mikołajek czyli rzecz o dobrym wychowaniu”, który miał miejsce na deskach brzozowskiego kina „Sokół”. To już kolejny wspólny, integracyjny wyjazd z uczniami z Zespołu Szkół w Golcowej.
      Aktorzy z wroławskiego Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprezentowali nam zabawne przygody Mikołajka i jego kolegów. Widzowie, czyli rówieśnicy Mikołajka, niezmiennie stawiają sobie te same pytania co literacki bohater. Gdzie przebiega granica między dzieciństwem a dorosłością? Co to znaczy odpowiedzialność? Jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń? Wszyscy z zainteresowaniem śledzili perypetie niesfornych urwisów, którzy woleli kombinować niż zabrać się do nauki. Pewnie wielu uczniów w przygodach Mikołajka, Alcesta, Ananiasza i Jadwini dostrzegło siebie i swoje zmagania ze szkolną rzeczywistością. A i na twarzach opiekunów pojawiły się tajemnicze uśmiechy. Czyżby w swoim dzieciństwie przeżywali podobne sytuacje…?
      Świetna gra aktorów, barwna scenografia, komizm słowny i sytuacyjny wprawiły nas wszystkich w doskonałe humory. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spektakle w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji.
Pan Twardowski
       8 listopada, uczniowie klas IV-VI oglądali w sali brzozowskiego kina „Sokół” spektakl pt. „Pan Twardowski”. Można by pisać wiele pozytywnych recenzji o przedstawieniu, ale my podpisujemy się obiema rękami pod opinią, którą znaleźliśmy na oficjalnej stronie Teatru Narodowego Edukacji we Wrocławiu, którego wykonanie mogliśmy obejrzeć: „Kilogram magii, dwieście gramów tajemnicy, cztery kostki grozy, garść strachu, do tego szczypta dobrego humoru z nutą edukacji i dwie łyżki tradycji z domieszką mądrości ludowych. Oto najkrótszy przepis na spektakl „Pan Twardowski” przygotowany przez nas na nadchodzący sezon”.
       Zarówno choreografia, jak i gra aktorska zrobiły na nas olbrzymie wrażenie. Na pewno będziemy teraz lepiej rozumieć treść omawianej na lekcjach języka polskiego ballady Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”, która nawiązuje do legendy o polskim szlachcicu, który zaprzedał duszę diabłu. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spektakle.