Nietypowy Dzień Wiosny w szkole! - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Nietypowy Dzień Wiosny w szkole!


     21 marca w pierwszy Dzień Wiosny uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie. Wiosnę więc przywitali nietypowo, ale też i ona sama w tym roku całkiem nietypowo się zachowuje. Zamiast cieplejszego powiewu powietrza, przynosi widok ośnieżonych pagórków i zimne podmuchy wiatru.
     Temat zajęć „Umiejętność rozwiązywania konfliktów. Wyrażanie własnych emocji” okazał się dla wszystkich uczestników ciekawym doświadczeniem, skłaniającym do  refleksji nad motywami człowieka, które powodują jego określone  zachowania. Uczniowie poznali również akceptowalne społecznie sposoby rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.
W zajęciach uczestniczyli chętnie, wyciągali trafne wnioski z wykonywanych ćwiczeń. Wykazywali się też dużą dozą empatii wobec przytaczanych podczas zajęć przykładów zachowań rówieśników. Gdyby jeszcze zechcieli w codziennych kontaktach koleżeńskich zawsze widzieć w koleżance, czy koledze BLIŹNIEGO SWEGO…
     Zajęcia dla uczniów zostały zorganizowane w ramach kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka „Powiedzmy STOP szkolnej agresji!”.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego