Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajnąNoc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.
                                                                                                                          Jan Paweł II
    Święta wielkanocne wszystkim nam kojarzą się z malowaniem pisanek, święconką, uroczystym śniadaniem, lanym poniedziałkiem, ale także z uroczystościami kościelnymi, nazywanymi Triduum Paschalnym. O tych wszystkich tradycjach Wielkanocy przypomnieli nam uczniowie młodszych klas naszej szkoły, którzy 28 marca, uroczystym apelem, wprowadzili nas w świąteczną atmosferę. Okolicznościowe wiersze, wesołe piosenki o pisankach i piękne stroje kurczątek przeniosły nas już myślami do wielkanocnego stołu. Mali aktorzy przypomnieli również o ostrożności w lany poniedziałek, o zachowaniu zdrowego rozsądku, aby zabawa nie przerodziła się w nieszczęście.
    Wielkanoc to jednak nie tylko zewnętrzne obrzędy religijne. Dla każdego chrześcijanina Święto Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święto w roku. To przede wszystkim duchowa przemiana, która dokonuje się poprzez spowiedź i pokutę. Jak każde święta, również i te, są świętami rodzinnymi. Rodzina to podstawowa i najważniejsza komórka społeczna. Spotkania rodzinne odgrywają istotną rolę w kształtowaniu osobowości człowieka i zaspokajaniu potrzeb wszystkich jej członków. Świąteczny stół to miejsce rodzinnego, radosnego spędzania czasu wolnego, ale
i wzajemnego zrozumienia i pojednania. Oby telewizor, telefon i komputer nie zastąpił nam wspólnych rozmów
i świątecznej radości.
     Wszystkim sympatykom naszej szkoły i odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy zdrowych i rodzinnych świąt wielkanocnych. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem, wiarą, da siłę w pokonywanie trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego