październik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Wielka Liga Czytelników

"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka,
jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"

I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"
     Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, którego honorowym patronatem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 17 października 2016 r.
      Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach. Skierowany jest do uczniów dwóch  grup wiekowych: klas I-III i klas IV-VI. Głównym celem projektu jest tworzenie mody na czytanie, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców. Czytający rodzic ma stanowić dobry przykład dla dziecka i być dla niego promotorem czytelnictwa.
     Mamy za sobą I powiatowy etap (szkolno-biblioteczny), który trwał od 17 października 2016r.do 10 marca 2017r. Zadaniem uczniów było wypożyczanie książek z listy konkursowej i rozwiązywanie testu dotyczącego treści danej lektury, a także pytań interdyscyplinarnych. Aby otrzymać sprawność, a tym samym zaliczenie testu, należało zdobyć przynajmniej 80 punktów (na 100 możliwych).Wypełnione formularze uczniowie przynosili do biblioteki szkolnej, gdzie były poprawiane przez szkolnych koordynatorów. Koordynatorem szkolnym dla klas I-III była Pani Barbara Mikoś, a dla klas IV-VI Pani Agnieszka Łobaza.
      Do konkursu Wielka Liga Czytelnicza z klas I-III przystąpili następujący uczniowie:
  • Hubert Bąk (kl. III)
  • Zuzanna Helon (kl. III)
  • Aleksandra Płoucha (kl. III)
  • Aleksandra Potoczna (kl. III)
  • Kornelia Sikora (kl. II)
  • Michał Sołtys (kl. III)
  • Kacper Szpiech (kl. II)
  • Martyna Szurlej (kl. II)
  • Izabela Ząbek (kl. III)
Z klas IV-VI do konkursu przystąpili:
  • Aleksandra Bacior (kl. VI)