Pasowanie na ucznia - school website

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W dniu 13 października 2020 odbyło się pasowanie na ucznia. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału społeczności szkolnej, jedynie w obecności rodziców i w pełnym reżimie sanitarnym.
    Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
    Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor Barbara Janus poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w prawdziwego ucznia.  Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy i upominki.
    To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.
    Po ceremonii pasowania uczniowie z różami w dłoniach złożyli życzenia swojej wychowawczyni z okazji Dnia nauczyciela.
    Na zakończenie wszyscy razem usiedli do stołu, aby delektować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.