piękna i bestia - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Piękna i Bestia 2017
       Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie. Jednocześnie o rękę Belli zabiega przystojny myśliwy Gaston.
       Bella (Emma Watson) mieszka w niewielkiej francuskiej wiosce. Gdy pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony przez straszną bestię (Dan Stevens), postanawia za wszelką cenę mu pomóc. Udaje się do pałacu potwora i proponuje mu swoje życie w zamian za wolność ojca. Bestia przystaje na propozycję i wkrótce dziewczyna zamieszkuje w zamkowej komnacie. Bella odkrywa, że zamek pełen jest ożywionych, zaczarowanych przedmiotów, jak zegar, świecznik czy miotełka. Także Bestia pokazuje przed dziewczyną swoje łagodne oblicze i Bella zaczyna żywić do niej coraz cieplejsze uczucia. Tymczasem Maurycy nie mogąc pogodzić się z decyzją córki, prosi o pomoc Gastona (Luke Evans), który jest od dawna zakochany w Belli.
     Uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę w Multikinie w Rzeszowie oglądając  najnowszą produkcję Disneya pt. „Piękna i Bestia”. Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) i w środkach transportu, integracja uczniów, wzmocnienie więzi koleżeńskiej oraz poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – Multikino  w Rzeszowie.
      Scenerią wydarzeń ukazanych w filmie jest maleńkie francuskie miasteczko, gdzie wraz ze swym ukochanym ojcem, mieszka śliczna Bella. Pewnej mroźnej nocy zagubiony pan Maurycy trafia do zamku Bestii. By go ratować, Bella oferuje, że to ona zamieszka w tym ponurym miejscu w zamian za przywrócenie wolności jej ojcu. Wkrótce odkrywa tajemnicę zamku - okazuje się, że pałac to rodzaj więzienia dla Bestii i jego świty. Niegdyś Bestia była księciem, a zaklęcie, które rzuciła przed wieloma laty czarodziejka, to kara za próżność i egoizm. Dla Bestii jest jednak jeszcze nadzieja - musi go pokochać ktoś, kto odkryje w nim prawdziwie ludzką istotę. Uwięziona w zamku dziewczyna z czasem dostrzega w Bestii wiele niezwykłych cech. A to już prosta droga do prawdziwej miłości, bo czy ta historia może zakończyć się inaczej?
         „Piękna i Bestia" to urocza opowieść, która wzbudza całą gamę potężnych emocji. W tej niezwykłej i wzruszającej historii magia przeplata się z rzeczywistością i wydarzyć może się wszystko. Znaleźć w niej można także prawdy znane na całym świecie. Bestia jest z jednej strony przykładem tego, że za próżność, brak współczucia i bezduszność wobec innych należy się kara, lecz jednocześnie przywraca wiarę w możliwość odkupienia nawet najcięższej winy. Bella zaś za swą dobroć i wielkie serce nagrodzona zostaje prawdziwą miłością.