pierwszy dzień wiosny w op - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w Oddziale Przedszkolnym

     W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku, dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego obchodziły pierwszy Dzień Wiosny. Nadejście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym 0ddziale Przedszkolnym przygotowania do  pożegnania zimy, a zarazem powitania wiosny, zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się bowiem dekoracja z pory zimowej na wiosenną, trwały wiosenne porządki.
     Każde dziecko chciało jak najpiękniej powitać panią Wiosnę. Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania Czarującej Pani. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Pierwsze wiosenne motylki zostawiły dla dzieci specjalny list, a w nim zaprosiły przedszkolaków do poszukiwania wiosny. Dlatego też po śniadaniu udaliśmy się razem na długi, wspólny spacer.
     Radości nie było końca, dzieci z wielkim entuzjazmem i radością wypatrywały pierwszych oznak pani Wiosny. Było wspólne śpiewanie piosenek, rozwiązywanie zagadek, tworzenie wiosennej łąki, tańce, a także przeciąganie liny, które symbolizowało zmagania wiosny i zimy. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy. Dzieci z pomocą Pani wychowawczyni przygotowały kolorowe kwiaty, motylki oraz wiosenne bociany. Witając Wiosnę przedszkolaczki tańczyły różne tańce oraz wspólnie nauczyły się nowej piosenki pt.: „Kolorowa pani Wiosna”. Na podsumowanie każde dziecko najpiękniej, jak potrafiło, namalowało farbami postać pani wiosny. Wykonane prace można obejrzeć w galerii prac Oddziału Przedszkolnego.
     Serdecznie zapraszamy!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego