piknik rodzinny - school website

Bogaty nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje
                                                                                           Jan Paweł II
    18 lipca na stadionie w Golcowej został zorganizowany piknik rodzinny pod hasłem !!Razem dla Daniela!! Jego inicjatorką była pani Renata – żona pana Daniela. W przedsięwzięcie zaangażowali się Dyrektorzy, rodzice, nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej i Zespołu Szkół w Golcowej. Organizatorom udało się w ten wakacyjny dzień połączyć przyjemne z pożytecznym – zabawę na świeżym powietrzu i zbiórkę pieniędzy na kosztowną rehabilitację pana Daniela.
    Na amatorów rozrywki na świeżym powietrzu czekały wspaniałe atrakcje takie jak: dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne, trampoliny, motory i zabytkowe samochody. Przejażdżka ciuchcią pozwoliła podziwiać piękno naszej wsi. Nawet burzowa pogoda nie popsuła świetnej zabawy. Nad bezpieczeństwem czuwała ochotnicza straż pożarna i policja. Nie zabrakło także zaplecza gastronomicznego, nad którym czuwali rodzice działający w Radzie Rodziców obu golcowskich szkół. Pyszne ciasta, pierogi, popcorn i wata cukrowa to tylko niektóre ze smakołyków, których można było posmakować.
    Oczywiście piknik nie doszedłby do skutku, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas, zaangażowali się w przygotowania, a także „nie szczędzili grosza”, żeby wspomóc powrót do zdrowia pana Daniela. Warto pomagać! Pomaganie zmienia świat na lepsze.