piknik rodzinny - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Piknik rodzinny na stadionie w Golcowej


Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.
                                                                                                              Jan Paweł II
     10 czerwca odbył się w Golcowej piknik rodzinny. Nasza szkoła była jednym z współorganizatorów. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół, wsparciu Wójta Gminy i licznych sponsorów udało się zorganizować wspaniałą imprezę środowiskową, której głównym celem było promowanie wartości rodzinnych, aktywnych form wypoczynku i integrowanie środowiska lokalnego. Na scenie wystąpiły najpierw przedszkolaki z obu szkół. Piękne wiersze skierowane do rodziców z Okazji Dnia Mamy i Taty przeplatały się z wzruszającymi piosenkami. Następnie swoje zdolności zaprezentowały starsze dzieci i młodzież. Rodzice nie byli dłużni swoim pociechom i przygotowali dla nich z okazji Dnia Dziecka miłą niespodziankę przedstawienie „Rzepki” Juliana Tuwima. Uśmiechy na twarzach mówiły same za siebie. Wszystkie występy były wspaniałe. Po prezentacjach artystycznych, dzieci mogły skorzystać z przygotowanych atrakcji, a po wyczerpujących harcach posilić się pysznymi domowymi posiłkami i wspaniałymi ciastami. Każdy znalazł coś dla siebie.
     Piknik nie mógłby się odbyć bez wsparcia Sponsorów i Sympatyków naszych szkół, którzy przychylnym okiem popatrzyli na szczytne cele i wartości, jakie przyświecały Organizatorom. Nieocenioną pomoc przy organizacji pikniku uzyskaliśmy od Pana Jana Kędry – Wójta Gminy Domaradz, któremu składamy gorące podziękowania za wsparcie inicjatywy pikniku.
     Przedsięwzięcie nie doszedłby do skutku, gdyby nie zaangażowanie Rady Rodziców obu szkół. Dzięki wysiłkowi i determinacji Mam, udało się dotrzeć do szerokiego kręgu Sponsorów z powiatu, a nawet województwa, którzy nie żałując portfela oraz wszelkich dóbr materialnych znacząco przyczynili się do zbudowania zaplecza materialnego tej imprezy. Na liście darczyńców znaleźli się zarówno miejscowi, jak i okoliczni przedsiębiorcy, firmy handlowo-usługowe działające w naszej okolicy, sąsiedzi, osoby prywatne, a także firmy stale współpracujące ze szkołami. Z całego serca dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo piknik albo pomagali przy jego organizacji.
     Dziękujemy Nauczycielom, którzy przygotowali ze swoimi uczniami piękne i wzruszające programy artystyczne- wiersze, piosenki, tańce. Czuwali, aby ich podopieczni zaprezentowali swoje talenty na forum społeczności lokalnej. Dzięki ich zaangażowaniu i sercu wkładanemu w każdą próbę, mogliśmy podziwiać wspaniałe i barwne widowisko. Wyrazy uznania składamy wszystkim Młodym Aktorom, którzy nie przestraszyli się upału i poświęcili swój czas w to niedzielne popołudnie.
     W działania na rzecz pikniku  ochoczo włączyli się również Pracownicy Obsługi Szkół, Pracownicy Urzędu Gminy, którzy dostarczyli sprzęt i w pocie czoła składali scenę, namioty, montowali oświetlenie, czuwali, aby wszystko działało jak najlepiej i by nie zabrakło prądu.
Dziękujemy również zaproszonym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wszystkim, wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami czas.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego