pipi - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

„Ach, ta Pippi”

Ach, ta Pippi
     21 listopada 2017 r. uczniowie z klasy I, III i IV uczestniczyli w imprezie edukacyjnej pt. „Ach, ta Pippi”, która miała miejsce w sali kina „Sokół” w Brzozowie. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
     Aktorzy zaprezentowali zabawne przygody sympatycznej bohaterki o imieniu Pippi oraz jej przyjaciół. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne perypetie dziewczynki o bardzo wybujałej wyobraźni, której pomysłowość doprowadzała do różnych ciekawych sytuacji. Bohaterka, dzięki swojej niezwykłej osobowości i umiejętności wymyślania niesamowitych zabaw, zyskała wielu przyjaciół. Na uwagę zasługuje optymistyczne podejście Pippi do otaczającej ją rzeczywistości i chęć pozostania na zawsze dzieckiem. Dziewczynka, mimo tego, że wychowywała się sama, bez mamy i taty, nie straciła pogodnego podejścia do życia. Mogliśmy zaobserwować, że beztroskie usposobienie głównej bohaterki nie przeszkodziło w podejmowaniu przez nią mądrych decyzji, dzięki czemu doskonale dawała sobie radę w otaczającej ją rzeczywistości.
     Uczniowie oglądający spektakl byli pod wrażeniem wspaniałej gry aktorskiej, pięknych kostiumów, efektownej dekoracji oraz niezwykłej oprawy muzycznej. Odtwórcy głównych ról, zachęcając do aktywnego uczestnictwa w imprezie edukacyjnej, wchodzili w interakcje z widownią. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia oddały się refleksji dotyczącej odpowiedzialności za innych oraz wartości prawdziwej przyjaźni w życiu każdego człowieka. Barwna sceneria, niesamowita oprawa muzyczna oraz świetna gra aktorska sprawiły, że uczniowie nie mogą doczekać się kolejnego przedstawienia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego