planetarium - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Mobilne planetarium „Antares”

„Najbardziej niezrozumiałą rzeczą we Wszechświecie jest zasada,
że nie możemy go zrozumieć”
                     Albert Einstein
       16 listopada nasi uczniowie przeżyli niezwykłą podróż w kosmos. Nie musieli przy tym opuszczać murów swojej szkoły, bo to do nich przyjechało mobilne planetarium „Antares”. Na początek prowadzące wygłosiły krótki wykład na temat naszej Galaktyki i pierwszych ludzi w kosmosie. Następnie, w specjalnej kopule, która została rozłożona na sali gimnastycznej, rozpoczęła się projekcja. We wnętrzu kopuły uczniowie obserwowali, jak powstał Wszechświat, Galaktyki i Układ Słoneczny. Starsi uczniowie usystematyzowali i pogłębili swoją wiedzę, a młodsi z zaciekawieniem słuchali o nieznanych im do tej pory zjawiskach astronomicznych.
       Ta nietypowa lekcja bardzo spodobała się wszystkim uczniom i sprawiła im ogromną frajdę. Niezwykła podróż w przestrzeni kosmicznej pozwoliła na zrozumienie zjawisk, które zazwyczaj obserwujemy z Ziemi. Była dużym urozmaiceniem i pozostawiła niesamowite wrażenia.