Pokaz iluzji - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Pokaz iluzji

     16 lutego o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole niezapomniany pokaz iluzjonistyczny. Dzieci z zapartym tchem obserwowały niesamowite sztuczki, które wykonywał magik. Głównymi atrakcjami występu były latające kule, chustki, które w niewyjaśniony sposób znikały, by później odnaleźć się w innym miejscu, łączenie kół, żonglerka oraz przeróżne złudzenia optyczne. Iluzjonista wybierał spośród publiczności uczniów, po to, aby również razem z nim uczestniczyli w wykonywaniu sztuczek. Śmiechu było co niemiara. Uczniowie mieli okazję, aby nauczyć się kilku trików, którymi mogą pochwalić się w domu.
     Magik udowodnił dzieciom, że aby poznać sztukę iluzji trzeba wytrwale ćwiczyć, być cierpliwym i precyzyjnym. Należy również dobrze zsynchronizować swoje ruchy z tym, co się mówi, pomocna przy tym jest muzyka odpowiednio dobrana do sztuczki. Uczniowie doszli do wniosku, że nie wszystko to, co widać na pierwszy rzut oka i, co wydaje się oczywiste, takie właśnie jest. Czasem rzeczy czy zdarzenia mają drugie dno i trzeba być dobrym obserwatorem, aby odkryć prawdę.
     Uczniowie wyszli z pokazu zadowoleni, roześmiani oraz pozytywnie nastawieni do pokazów iluzjonistycznych. Z niecierpliwością czekają na kolejne przedstawienia.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego