Politechnika Dziecięca - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności
Inauguracja roku akademickiego
Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie


     W miesiącu październiku rozpoczyna się rok akademicki. I właśnie jednemu z uczniów naszej Szkoły, Hubertowi Bąkowi z klasy IV, udało się zostać studentem Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie. 21 października 2017 otrzymał indeks i rozpoczął studia wykładem z biologii na temat: "Pokaż kotku co masz w środku".
     Projekt Politechnika Dziecięca przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, czyli dla dzieci w wieku 6-12 lat. Prowadzący wykłady, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne przygotowują je w taki sposób, aby każde dziecko jak najwięcej zrozumiało i zapamiętało. Priorytetem PD jest, aby dzieci podczas zajęć nie nudziły się, ale przez zabawę i przystępną dla nich formę przekazywania informacji zdobywały wiedzę. Uczestnictwo w zajęciach ma przyczynić się rozwijaniu już istniejących, bądź wzbudzić zupełnie nowe zainteresowania małych studentów. Dzięki odpowiedniemu zaprezentowaniu nauk ścisłych, młodzi studenci, w dorosłym już życiu wybiorą uczelnie techniczne, aby zgłębiać swoją wiedzę i zdobywać wykształcenie w tym kierunku.
     Nasza Szkoła wysłała zaproszenie do Wyjazdowej Politechniki Dziecięcej, by podobny wykład i ćwiczenia laboratoryjne odbyły się również na terenie naszej Szkoły w drugim półroczu bieżącego roku szkolnego.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego