Pomoc dla Nigru - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Akcja charytatywna - pomoc dla Nigru

 
 
     Samorząd Szkolny we współpracy z uczniami i nauczycielami naszej szkoły zaangażowali się bardzo solidarnie w akcję pieczenia i własnoręcznego dekorowania pierników. Cel był szczególny – zmniejszyć umieralność dzieci w Afryce z powodu niedożywienia. Pierniki zostały rozsprzedane podczas zorganizowanego w dniach 17- 19 grudnia „Piernikowego kiermaszu świątecznego”.  Cały dochód uzyskany podczas kiermaszu, został przeznaczony na akcję charytatywną dla dzieci w Nigrze w ramach ogólnopolskiej akcji pomocowej UNICEF-u. Zebrane pieniądze będą przeznaczone m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.
 
     Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz uczniom i pracownikom szkoły, którzy chętnie kupili wypieki wspierając tym samym akcję.
 
Cieszymy się, że zebrane fundusze pozwoliły nam wesprzeć akcję pomocową UNICEF oraz przyczynią się do lepszego życia dzieci w Nigrze.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego