potrawy w zerówce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

kuchnia pełna pyszności

Majowe poniedziałki w przedszkolu to czas,
kiedy naszą salę zabaw zamieniamy na kuchnię pełną pyszności,
które sami przygotowujemy.
       W dniu 15 maja każdy przedszkolak przybył do szkoły wyposażony w wałek do ciasta oraz foremki do wykrawania ciastek. To był dzień na który większość przedszkolaków czekała, dzień w którym piekliśmy ciasteczka. Pani Ewa Mazur – mama naszej Emilki przyniosła w tym dzień przygotowane przez siebie gotowe do wałkowania ciasto. Każdy przedszkolak dostałam swoją małą kulkę do rozwałkowania, a następnie wykrawania wybranych przez siebie ciasteczek. Prace szły niezwykle sprawnie i gdy już wszystkie blachy zostały wyłożone gotowymi do pieczenia ciasteczkami, nadszedł moment długiego oczekiwania na wyciągnięcie blach z piekarnika. Gdy już w końcu nadszedł czas dekorowania nasi najmłodsi wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Samodzielnie przygotowane ciasteczka przedszkolaki mogli zabrać do domu i podzielić się nimi ze swoimi najbliższymi. Niewielka część została zjedzona w przedszkolu jako deser. Pieczenie ciasteczek bardzo spodobało się naszym milusińskim. Bardzo dziękujemy Pani Ewie Mazur za przygotowanie ciasta, oraz nieocenioną pomoc w czasie prac.
       W dniu 8 maja przedszkolaki samodzielnie z przyniesionych przez siebie owoców przygotowali sałatki owocowe. Przed rozpoczęciem zajęć ustalone zostały zasady wspólnej pracy oraz przypomniane zasady bezpiecznego posługiwania się nożem. Gdy wszystko już było gotowe rozpoczęła się intensywna praca nad kolorowymi sałatkami owocowymi. Talerze przedszkolaków bardzo szybko wypełniły się pokrojonymi w kostkę owocami. Po skończonej pracy i zaprowadzeniu porządku można było wreszcie spróbować swojego deseru. Zanim jednak na dobre zasiedliśmy do jedzenia, wspólnie wybraliśmy się na stołówkę by poczęstować panie kucharki naszymi własnoręcznie przygotowanymi zdrowymi pysznościami. Sałatka okazała się bardzo smaczna ponieważ otrzymała liczne pochwały od znawców tematów kulinarnych – naszych kochanych Kucharek.
       Podsumowaniem zajęć były swobodne wypowiedzi przedszkolaków na temat „Dlaczego warto jeść owoce?”