ratownik w zerówce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

ratownictwo medyczne
       W dniu 18 maja przedszkolaki pod czujnym okiem Ratownika medycznego, Doktora Serduszko oraz Doktora Misia uczyły się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. W czasie zajęć nasi najmłodsi ubrani byli w profesjonalne stroje chirurgiczne: fartuchy, maseczki, rękawiczki oraz czepki. W czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń nasze przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo wezwać pomoc do poszkodowanego, jakie czynności mogą wykonać samodzielnie oraz w jaki sposób je właściwie przeprowadzić. Dodatkowo pan Ratownik zapoznał nas ze sprzętem medyczny oraz jego obsługą, który stanowi podstawowe wyposażenie karetki m. in. defibrylatorem, na ekranie którego mogliśmy zobaczyć i posłuchać jak pracuje nasze serce. Największe zainteresowanie jednak wzbudziła operacja szycia zranionej przez Pana Królika stopy. Przedszkolaki jako asystenci musieli przygotować potrzebne materiały do operacji (uważając, aby przypadkiem niczego nie zainfekować), znieczulić pacjenta, zszyć mu łapkę oraz przykleić plaster po pomyślnie przeprowadzonej operacji. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali Dyplomy Małego Ratownika.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Domaradz
za pokrycie kosztów związanych z wizytą zespołu medycznego PASSIO
w naszym przedszkolu.