Rekonstrukto - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Rekonstrukto - „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”

 

    8 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny pt. „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”. Prezentację dla przedszkola i klas od I do VII przygotowała grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina.
    W programie artyści przygotowali dla uczniów żywą lekcję historii opowiadając o starodawnych zwyczajach rycerzy oraz kulturze epoki. Szczegółowo opisali stroje, które ludzie nosili w dawnych czasach i które określały ich status społeczny. Grupa artystyczna „Rekonstrukto” wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci prezentując sposoby władania białą bronią, a także angażując uczniów, aby sami spróbowali zmierzyć się w walce. Wielkie emocje wywołała prezentacja dawnych narzędzi tortur. Uczniowie na własnej skórze mogli doświadczyć, jak byli karani ludzie w dawnej epoce. Na sam koniec dzieci mogły z bliska obejrzeć bogatą kolekcję broni i różnych rekwizytów.
    Grupa artystyczna „Rekonstrukto” zachwyciła uczniów nie tylko pięknymi strojami i rekwizytami z dawnej epoki, ale również barwnym opowiadaniem wielu ciekawych historii. Każdy uczestnik pokazu historycznego odniósł wiele korzyści z tak oryginalnie  przeprowadzonej lekcji historii.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego