rocznica agresji - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Rocznica agresji ZSRR na Polske

W poniedziałek, 19 września 2016r. odbył się apel z okazji 77 rocznicy agresji radzieckiej na Polskę. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie uczniowie przypomnieli historię tamtych wydarzeń i przybliżyli postać  Wacława Janusza – policjanta pochodzącego z Golcowej, zamordowanego w  Miednoje. Szkolna społeczność uczciła minutą ciszy pamięć poległych, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze ku czci wszystkich zamordowanych za walkę o wolność Polski.
       Na koniec Pani Dyrektor podsumowała tematykę apelu i nawiązała do akcji „Katyń - ocalić od zapomnienia…”. Wspomniała również o katastrofie samolotu prezydenckiego i odwołała się do gminnych uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary.